Trapez do kitesurfingu – co może nam zaoferować sklep kitesurfingowy?

Rozpoczęcie nauki nowych umiejętności, może nie należeć do prostych, zwłaszcza jeśli nie wiemy, od czego możemy i od czego powinniśmy rozpocząć swoją przygodę. Większość ludzi twierdzi, że trzeba kupować swój sprzęt i nie wolno na nim oszczędzać, jednak jest to chyba najgorsza rzecz, jaką w takim wypadku możemy zrobić
, przecież sprzęt, to nie odpowiedni wyznacznik umiejętności, a nie chcemy chyba zniechęcić się do sportu i wydać niepotrzebnie mnóstwo pieniędzy. Dlatego jeśli zainteresował nas taki sport, jak na przykład kitesurfing, to warto spróbować swoich sił i po prostu zapisać się na kurs, a przedtem obejrzeć kilka filmików, oczywiście nie sugerujmy się tym, co zobaczymy na filmach z zawodów, ponieważ do takiego poziomu, będziemy dochodzić przez kilka dobrych lat.

Jeśli udało nam się odbyć kilka lekcji, popływać na wypożyczonym sprzęcie i w dalszym ciągu, podoba nam się to w stu procentach, to wtedy warto jest zakupić już swój prywatny zestaw, który będzie służył odpowiednio nam przez następne sezony. Ale co znajdziemy w takim zestawie, który na pewno nie jest dla nas tani? Przede wszystkim najważniejsze rzeczy, takie jak deska, latawiec, ale i ochraniacze, kapok, piankę i trapez kitesurfing, który będziemy zakładać, albo w formie pasa, albo jak spodenki, oczywiście to w zależności jaki zestaw wybierzemy. Musimy jednak pamiętać, że zestaw kosztuje kilka tysięcy złotych, wiec nie jest to tani wydatek, który przejdzie tak po prostu.

Oczywiście po czym poznać, że jest to sprzęt dla nas odpowiedni? Przede wszystkim najlepiej dobrze dobrać piankę, poprzez przymierzenie jej i trapez kite – Mystic Warrior, który w końcu również może być dla nas niekomfortowy podczas używania, na przykład załóżmy sytuacje w której posiadamy znaczącą wadę kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, niestety powinniśmy wtedy odpuścić sobie trapez wysoki i skupić się na wyborze trapezu niskiego. Jeśli nasz wybór będzie odpowiedni, to bez wątpienia będziemy zadowoleni z zakupu, który służył nam będzie przez bardzo długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *