Pianka neoprenowa kitesurfing

Wybór ciepłej dobrej pianki neoprenowej jest kluczowy, tak w kitesurfingu, jak i w każdym innym sporcie. Każdy nurek, surfer, czy inny zawodnik, który ma dużo kontaktu z wodą, powinien zaopatrzyć się w takie akcesoria, jak pianka neoprenowa, która będzie chronić ciało przed wyziębieniem, szokiem termicznym, lub innymi nie sprzyjającymi czynnikami. Jest to niezbędna rzecz, jeśli zamierzamy uprawiać sport wodny, w miejscach gdzie może stać nam się krzywda, spowodowana zbyt niską temperaturą wody, lub zbyt dużym wiatrem. Oczywiście pianki można używać również do ochrony przed słońcem, jednak jest to zupełnie inna grupa, która jest po prostu o wiele cieńsza. Oczywiście zapewne domyślamy się, że jeśli chcemy posiadać gwarancje dobrego wykonania, które jest niezmiernie ważne w przypadku pływania w zimnych wodach, to będziemy musieli wydać nie małą kwotę pieniędzy, jednak opłaci się to nam kilkukrotnie.

Zazwyczaj ciepłe pianki neoprenowe, posiadają grubość około 5 milimetrów i posiadają specjalną budowę izolującą przy suwakach i punktach, przez które może dostać się nam woda pod kombinezon. Producenci dosłownie prześcigają się w pomysłach, które z każdym rokiem sprawdzają się coraz lepiej, jednak nie oszukujmy się, przed wodą i wiatrem, nigdy nie da się idealnie uchronić, więc nawet w przypadku najlepszego i drogiego sprzętu, trochę może dostać się pod nasz kombinezon, jednak będą to bardzo niewielkie ilości.

Szukając informacji o modelach, pod takimi hasłami jak pianka kitesurfing, możemy znaleźć całą masę informacji na różnego rodzaju forach internetowych, od ludzi którzy korzystali już z wielu modeli i są w stanie nam coś o nich opowiedzieć, na przykład w którym możemy odczuwać dyskomfort, w jakiej części ciała, lub który model posiada tendencje do powstawania przetarć i dziur. Oczywiście najlepiej posługiwać się własnym osobistym doświadczeniem, ponieważ każdy z nas, posiada zupełnie inną budowę ciała i dla jednego taka pianka będzie nie wygodna, a dla drugiego, nie będzie lepszego modelu dostępnego na rynku, dlatego najważniejszym elementem zakupu, jest w tym wypadku przymiarka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *