Kitesurfing: Jaką drogę wybrać by połączyć wartościowe z hedonistycznym ?

Niejeden roztrząsa po nocach o połączeniu swoich hobby i zainteresowań z pracą oraz sposobem na utrzymanie. No bo co może być fantastyczniejszego, niż zdobywanie wynagrodzenia na czymś, co się kocha? Jest bardzo wiele możliwości do tego, aby uzyskać taki stan rzeczy. Jedną z lepszych jest zdecydowanie sport.

Nie chcę powiedzieć tutaj bynajmniej o zostaniu profesjonalnym olimpijczykiem czy następnym Jordanem , bo dla większości ludzi byłoby to praktycznie nieosiągalne. O czy więc myślę teraz i co w trawie piszczy? Kitesurfing oczywiście !

Instruktor kitesurfingu kurs

Sprawą oczywistą jest odbycie szkolenia: Instruktor kitesurfingu kurs. Poza tym , warto mieć również umiejętność naturalnego nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, gdyż to właśnie na tym w dużej mierze polega praca instruktora kitesurfingu. Jeśli spełnimy te przymioty, kitesurfing będzie doskonałą przygodą, a może i fascynującą pracą na całe życie.

Kursy na instruktor kitesurfingu

W czasie gdy już mamy to już za sobą, można pomyśleć o rozpoczęciu przygody jako instruktor kitesurfingu. W tym celu ukończyć należy kursy na instruktora kitesurfingu dostępne pod linkiem: kitesurfingsklep.pl/kurs-instruktora-kitesurfingu. Składa się on z reguły z dwóch części – praktycznej i teoretycznej, które sprawdzają metodykę i umiejętności techniczne przyszłego instruktora. Część teoretyczna zakończona jest egzaminem pisemnym. Koszty takiego kursu wynosi od 1800 do 4000 zł. Pamiętać należy także o tym, że aby podjąć się takiego kursu trzeba mieć ukończone 18 lat.

Nie ma znaczenia, czy chcemy trwale związać swoją przyszłość z kitesurfingiem, czy też poszukujemy wakacyjnej pracy, bardzo dobrym pomysłem jest zostanie instruktorem kitesurfingu. Kurs doskonale przygotuje nas do tej roli. trzeba jednak pamiętać także o zakresie odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. Kitesurfing jest sportem dość ryzykownym, a my jako instruktorzy bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za to, co dajemy kursantom. Warto więc podchodzić do swoich obowiązków z optymalnym skupieniem i zaangażowaniem.

Pływanie na desce i kurs instruktora kitesurfingu

Ta dyscyplina sportowa może dać wiele rozrywki i emocji , a opanowanie podstawowych ruchów do wymagających ogromnych nakładów czasu nie należy, gdyż po kilkunastu niedługich godzinach kursu kite można już całkiem sprawnie pływać na desce. Następnie , kiedy dobrze radzimy sobie już ze sprzętem i posiadamy pewne godziny wypływane, w tym momencie nic nie stoi na przeszkodzie aby ukończyć niezbędne kurs instruktora kitesurfingu kliknij tutaj: kitesurfingsklep.pl/blog/kursy-na-instruktora-kitesurfingu i rozpocząć zarabianie na szkoleniu , czyli prowadzeniu kursów dla kolejnych adeptów kiteboardingu, opuszczając tym samym nieciekawą pracę w wielkiej firmie . I o tym właśnie będzie ten tekst !

Omawiany tu kitesurfing to sport w zasadzie zbliżony do windsurfingu, z tym, że zamiast żagla wykorzystuje się latawca o dość sporej powierzchni. Amatorów sportu nie brakuje, tak więc na polskich plażach bardzo często można spotkać ludzi którzy nie obawiają się kitesurfingu. Jak być jednym z nich?

Trzeba przejść trzystopniowe szkolenie, podczas którego dowiemy się jak zajmować się sprzętem kite oraz radzić sobie w wodzie . Po jego skończeniu będziemy potrafić już praktycznie wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia uprawiania kite . Kursy takie odbywają się zwykle nad zalewem wodnym i trwają kilkanaście godzin. Większość organizatorów zapewnia także kursantom niezbędny osprzęt, więc nie należy się martwić jego brakiem przed rozpoczęciem nauki .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *